﻿Књига Немијина.
10.
Они који су запечатили су били: Немија Тирсата, Ахалијин син. Затим Седекија, 
Сораја, Азарија, Јеремија, 
Пасхор, Амарија, Малхија, 
Хатуш, Севанија, Малух, 
Харим, Меримот, Овадија, 
Данило, Гинетон, Варух, 
Месулам, Авија, Мијамин, 
Мазија, Вилгај и Семаја. То су били свештеници. 
И Левити: Исус, Азанијин син; Винуј, један од Инададових синова, затим Кадмило и његова браћа: 
Севанија, Одија, Келита, Фелаја, Анан, 
Миха, Реов, Асавија, 
Захур, Серевија, Севанија, 
Одија, Ваније и Венинуј. 
А од народних главара: Фарос, Фат-Моав, Елам, Затуј, Ванија, 
Вуније, Азгад, Вивај, 
Адонија, Вигвај, Адин, 
Атир, Језекија, Азур, 
Одија, Асум, Висај, 
Ариф, Анатот, Навај, 
Магпија, Месулам, Езир, 
Месизавеило, Садок, Јадва, 
Фелатија, Анан, Анаја, 
Осија, Хананија, Асув, 
Лоис, Филеја, Совик, 
Реум, Асавана, Масија, 
Ахија, Анан, Ганан, 
Малух, Харим, Вана. 
„А остали народ – свештеници, Левити, вратари, певачи, храмске слуге, и свако ко се одвојио од народа земаљских ка Божијем Закону са својим женама, својим синовима и својим ћеркама, и свако ко је знао и разумео – 
подржао је своје сународнике и своје главаре, па су се обавезали клетвом и заклетвом да ће ходати у Божијем Закону, који је дан преко Божијег слуге Мојсија, да ће чувати и извршавати заповести Господа, нашег Бога, и његове прописе и уредбе. 
Нећемо давати своје ћерке земаљским народима и њихове ћерке нећемо узимати за наше синове. 
И ако неки од земаљских народа буду донели робу и разно жито за продају у суботњи дан, ми је нећемо узимати од њих у суботу, или на неки свети дан. Још ћемо се седме године одрећи обрађивања земље и зеленаштва. 
Још смо себи одредили заповест да дајемо трећину шекела годишње за службу Дома нашег Бога. 
И то за поређане хлебове, за свакодневну житну жртву, за свакодневну свеспалницу, за суботе, за младине, за прописане празнике, за свете ствари, за жртве за грех, да се изврши откупљење над Израиљем и свим пословима на Дому нашег Бога. 
Ми – свештеници, Левити и народ – бацили смо жреб за принос дрва која се доносе у Дом нашег Бога; према нашим отачким домовима на одређене празнике, годину за годином, да се пали на жртвенику Господа, нашег Бога, како је записано у Закону. 
Такође, да се из године у годину доносе првине са поља, првине од свих плодова сваког стабла у Господњи Дом. 
Затим прворођене од наших синова и наше стоке, како је записано у Закону; и првину од наших крда и наших стада да ћемо доносити у Дом нашег Бога, свештеницима који служе у Дому нашег Бога. 
Поред тога: првину теста, наше приносе, плодове сваког стабла, младо вино и уље ћемо доносити свештеницима за ризнице Дома нашег Бога; и десетак са наших поља за Левите. А Левити сакупљају десетак у свим градовима где обрађујемо поља. 
Нека свештеник, Аронов потомак, буде са Левитима када Левити буду сакупљали десетак. И нека Левити однесу десетак од десетка у Дом нашег Бога, у одаје складишта Дома. 
Јер, у складишта ће доносити Израиљци и потомци Левита приносе у житу, младо вино и уље. Тамо је посуђе Светилишта, свештеници који служе, вратари и певачи. Нећемо да запоставимо Дом нашег Бога!“ 
